ART_IN
10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA | otwarcie
In_formacje
Wielkie Otwarcie O!PLA 2022
rozpocznie się o godzinie 18:00
w Fabryce Sztuki w Łodzi
(Tymienieckiego 3)
Oczywiście 21. marca 2022 roku
WSTĘP WOLNY!
21 marca rozpocznie się nie tylko kalendarzowa wiosna, ale też jubileuszowy 10. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA – największa doroczna prezentaja rodzimej twórczości w obrębie filmu animowanego. Tradycyjnie program Wielkiego Otwarcia O!PLA wypełnią filmy ważne, wyczekiwane i szeroko dyskutowane, a także spotkania z ich twórcami i twórczyniami.
W tym roku na przybyłych do Fabryki Sztuki w Łodzi czekać będzie pełnometrażowa, kinowa wersja filmu JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM (Studio Animoon) oraz spotkanie z jego twórcą – cenionym autorem komiksów i wokalistą zespołu Cool Kids of Death – Krzysztofem Ostrowskim. Iście wybuchowa, na wskroś łódzka historia Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru (mówiącego głosem Janusza Chabiora) oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka, wypełni drugą część wieczoru. W pierwszej natomiast zaprezentujemy kilka bardzo mocnych szortów. W pełni wygenerowaną komputerowo, oryginalną adaptację słynnego antywojennego wiersza Juliana Tuwima DO PROSTEGO CZŁOWIEKA, zrealizowaną przez Cezarego Albińskiego w słynnym Platige Image. O sile języka migowego opowie niezwykły film BLUE 52 oraz osobiście jego autorki, Katarzyna Stefańska i Klaudia Wysiadecka. Z kolei Ukraińska artystka Hanna Rybak zastanowi się nad człowiekiem w nagradzanej animacji IF YOU CAN… Zawsze aktualna POMOC BEZGRANICZNA to ważny, poruszający animowany protest stworzony przez studentki i studentów animacji z Łodzi i Poznania, traktujący o wydarzeniach i ludziach na granicy polsko-białoruskiej. Plastelinowe GREEN TREE Filipa Szuksztula to z kolei film o katastrofie klimatycznej jakiej jesteśmy uczestnikami i niestety sprawcami.

Ale filmy i rozmowy to nie wszystko co czeka gości Wielkiego Otwarcia O!PLA. Cały wieczór otworzy bowiem Jan Znajomski – artysta stand-uper z Lublina.
In_formacje
Wielkie Otwarcie O!PLA 2022
rozpocznie się o godzinie 18:00
w Fabryce Sztuki w Łodzi
(Tymienieckiego 3)
Oczywiście 21. marca 2022 roku
WSTĘP WOLNY!
inne z kategorii
zamknij