ART_IN
ALAMEDA 5_SPECTRA. VOL. 1 | KONCERT W FABRYCE SZTUKI
In_formacje
_data: 10.03.2022
_miejsce: scena
_adres: Tymienieckiego 3
wstęp wolny
ALAMEDA 5 powraca z nowym elektryzującym programem koncertowym i trzecim albumem zespołu pt. "SPECTRA. Vol. 1" - premiera: 25 lutego 2022 roku.
Na nowym albumie ALAMEDA 5 zrzuca z siebie na dobre płaszczyk muzyki rockowej i podkręca do maksimum obecne już na „Duchu Tornada” (2015, Instant Classic) i „Eurodrome” (2019, Instant Classic) wpływy rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, i to zarówno tej pierwotnej, etnicznej, jak i nowoczesnej, klubowej. Słowem kluczem jest „batida”, wywodzący się z Angoli styl muzyczny o charakterystycznej euforycznej i synkopowanej rytmice, który Alameda 5 rozwija na własną modłę dodając do niego wpływy industrialu, post-punku, gqomu, dubu i vaporwave’u. Efektem jest jedyna w swoim rodzaju tropikalno-industrialna mieszanka, w której awangarda spotyka się z afro-housem, a rozbudowany sampling i techniki syntezy granularnej sprzęgnięte są z frenetyczną grą żywej sekcji rytmicznej. Ideą, która przyświeca nowej twórczości Alamedy jest totalna integracja elektroniki z żywym graniem oraz zamazanie wszelkich podziałów między sztuką wysoką i niską, twórczością wysublimowaną i wulgarną, awangardą i rozrywką, muzyką „dla duszy” i muzyką „dla ciała”.

||ALA|MEDA|| to:
Jacek Buhl - perkusja
Rafał Iwański - instrumenty perkusyjne
Łukasz Jędrzejczak - elektronika
Piotr Michalski - gitara basowa
Jakub Ziołek - elektronika, gitara
Szymon Szwarc - realizacja live

Zespół ||ALA|MEDA|| składa się z pięciu znakomitych instrumentalistów znanych z takich zespołów/projektów jak T'IEN LAI, JAVVA, 3MOONBOYS, Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, HATI (duet znany z wieloletniej współpracy live i studyjnej z Z'EV czy Zdzisławem Piernikiem), VOICES OF THE COSMOS, ex-INNERCITY ENSEMBLE, ex-STARA RZEKA, ex-KAPITAL (duet znany z współpracy live i studyjnej z Richardem Pinhasem z HELDON) i innych. Jako jedni z najbardziej doświadczonych polskich muzyków undergroundowych występowali z wieloma z wyżej wymienionych projektów na takich festiwalach jak Unsound London & New York, Airwaves Festival Reykjavik, Primavera Sound Barcelona, Incubate Tilburg, Le Guess Who Utrecht, Les Siestes Electroniques Toulouse, CTM Berlin, Insomnia Festival Tromsø, Luminato Toronto, Fanø Free Folk Festival, Wrocław Industrial Festival, Katowice JazzArt Festival i wielu innych.

https://brutalitygarden.bandcamp.com
https://www.facebook.com/alamedaquintet
http://milieulacephale.com

---
Koncert w ramach projektu #przepraszamy, że w czwartek.
---
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, Łódź
WSTĘP WOLNY (czyt. niebiletowany)
In_formacje
_data: 10.03.2022
_miejsce: scena
_adres: Tymienieckiego 3
wstęp wolny
zamknij