ART_IN
Art_Inkubator
Inkubator przemysłów kreatywnych
Art_Inkubator dla każdego
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki to miejsce, gdzie twórczość spotyka się z przedsiębiorczością. Poprzez ten projekt Fabryka Sztuki jako instytucja otoczenia biznesu wspiera osoby kreatywne w działalności rynkowej a jako instytucja kultury realizuje działania mające na celu promocję sztuki i profesjonalizację kadr.

Fabryka Sztuki poprzez Art_Inkubator zapewnia pomoc firmom z branży kreatywnejw najtrudniejszym momencie działalności, czyli na starcie i przez pierwsze lata funkcjonowania. Inkubowane firmy mogą inicjować i rozwijać działalność korzystając z preferencyjnych warunków funkcjonowania. Przedsiębiorcy z branży kreatywnej mają do dyspozycji różnego rodzaju przestrzenie, potężną platformę usług elektronicznych oraz doradców i szkoleniowców. Jest to pierwszy w Polsce projekt kompleksowo wspierający przedsiębiorczość w sektorze kreatywnym.

Przestrzenie

W Art_Inkubatorze przygotowano 12 podwójnych biur, 4 studia i kilkanaście pracowni, sale konferencyjno-szkoleniowe, kawiarnię, przestrzenie produkcji artystycznej a nawet salę teatralno-koncertową. Miejsca te służą zarówno Rezydentom Art_Inkubatora jak i wszystkim, którzy chcieliby z nich skorzystać by rozwijać swoje projekty i umiejętności.

Usługi

Rezydenci, oprócz możliwości korzystania z przestrzeni, mają również dostęp do usług świadczonych przez Art_Inkubator. Ich zakres jest optymalnie dopasowany do potrzeb i wymogów prowadzenia działalności gospodarczej i artystycznej. Najważniejsze z nich to doradztwo i szkolenia, ale także usługi biurowe, recepcja, szerokopasmowy internet i przestrzeń na serwerze czy wirtualne biuro.

Multimedialna Platforma Zarządzania Kreatywnością

Oprócz realnej przestrzeni do pracy przygotowano również przestrzeń wirtualną. Specjalnie opracowana platforma zawiera narzędzia do pracy i komunikacji, dając możliwość korzystania z „wirtualnego biura”, tworzenia i prowadzenia strony przedsiębiorstwa czy rezerwacji przestrzeni w Art_Inkubatorze. Na platformie znajduje się także Baza Wiedzy zawierająca artykuły i opracowania tematyczne z zakresu szeroko rozumianego wsparcia biznesowego dedykowanego dla sektora kreatywnego i kultury. Znajdują się tu podręczniki i informacje na temat podstaw prawa i finansów, prowadzenia biznesu, polityki kulturalnej, zarządzania, a także współpracy międzynarodowej.

Rezydenci

Rezydenci Art_Inkubatora wyłaniani są na podstawie konkursu. Mogą nimi zostać osoby fizyczne, które założą firmy w ramach Art_Inkubatora lub przedsiębiorstwa funkcjonujące nie dłużej niż rok przed przystąpieniem do konkursu. Oceniany jest przede wszystkim pomysł oraz możliwości jego realizacji w ramach projektu. Wsparcie, jakie otrzymuje firma może trwać maksymalnie dwa lata. Obecnie w Art_Inkubatorze jest dwudziestu sześciu Rezydentów z dziedzin obejmujących m.in. modę, film, projektowanie, architekturę, meblarstwo, grafikę, tkaniny użytkowe, scenografię, marketing internetowy a nawet sztukę iluzji.

Kreatywni

Nie tylko Rezydenci Art_Inkubatora mogą korzystać z jego przestrzeni i usług oraz zgromadzonej tu wiedzy. Art_Inkubator jest platformą wspierającą realizację pomysłów biznesowych i artystycznych dla szerokiej rzeszy przedsiębiorców z branży kreatywnej oraz instytucji i firm zajmujących się działalnością kulturalno-artystyczną. Zgromadzenie wielu takich przedsięwzięć pod jednym dachem daje unikatowe możliwości współdziałania i tworzenia. Przedsiębiorcy, artyści i organizacje pozarządowe mogą rozwijać działalność w przygotowanych przestrzeniach, korzystając z kawiarni ze strefą coworkingową, pracowni i przestrzeni artystycznych oraz sal konferencyjnych rezerwując je poprzez Platformę.

W Art_Inkubatorze organizowane są również szkolenia i konferencje czy indywidualne konsultacje z zakresu przedsiębiorczości w obszarze przemysłów kreatywnych i profesjonalizacji kadr kultury w tym zakresie. Informacje o tych wydarzeniach znajdą się na naszej stronie oraz na Platformie, przez którą będzie można się na nie rejestrować.

Wydarzenia kulturalne

Fabryka Sztuki jest organizatorem lub współorganizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, festiwali, koncertów i przedstawień. W zrewitalizowanych przestrzeniach Art_Inkubatora odbywają się m.in. LDZ Alternatywa, Fotofestiwal, Łódź Design Festival czy Retro/Per/Spektywy.

Art_Inkubator dla każdego
inne z kategorii
zamknij