ART_IN
Fabryka Sztuki w Łodzi
ul. Tymienieckiego 3

Fabryka Sztuki w Łodzi to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX-wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta Łodzi.

Działania Fabryki Sztuki koncentrują się wokół edukacji kulturalnej i artystycznej, teatru, sztuk wizualnych oraz muzyki. Fabryka realizuje cykliczne autorskie projekty edukacyjne i artystyczne, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Łodzi; organizuje wykłady i spotkania z artystami i czołowymi ekspertami w dziedzinie kultury i sztuki, seminaria, warsztaty, spektakle, koncerty i projekcje.

Fabryka Sztuki jest członkiem dwóch międzynarodowych sieci współpracy kulturalnej: Trans Europe Halles oraz Culture Action Europe oraz uczestniczy w wielu projektach międzynarodowych. Jest również współorganizatorem wydarzeń artystycznych przygotowywanych przez Łódź Art Center (Fotofestiwal, Łódź Design Festival) i Stowarzyszenie Teatralne Chorea (festiwal teatralny RETRO/PER/SPEKTYWY).

Jednym z ważniejszych aspektów działalności instytucji jest profesjonalizacja sektora kultury i branży kreatywnej prowadzona w ramach Art_Inkubatora.

inne z kategorii
Maciej Trzebeński
Dyrektor Naczelny Fabryki Sztuki w Łodzi
 
Nadzieja Brykowska
Punkt info Art_Inkubatora
art_in@fabrykasztuki.org
Maria Sobczyk
opieka merytoryczna i doradztwo
m.sobczyk@fabrykasztuki.org
Basia Neugebauer
produkcja wydarzeń i imprez
b.neugebauer@fabrykasztuki.org
Katarzyna Krawczyk
promocja i marketing
k.krawczyk@fabrykasztuki.org
Jacek Ślęzak
wsparcie techniczne
 
Jacek Szumacher
wsparcie techniczne
 
Rafał Kołacki
co-working / networking
r.kolacki@fabrykasztuki.org
Szymon Poselt
IT, infrastruktura teleinformatyczna
s.poselt@fabrykasztuki.org
Marcin Pajchert
kierownik administracyjny
m.pajchert@fabrykasztuki.org
Marzena Wspaniała
sprawy księgowe i pomoc publiczna
m.wspaniala@fabrykasztuki.org
Agata Etmanowicz
warsztaty i doradztwo
a.etmanowicz@fabrykasztuki.org
zamknij