ART_IN
Festiwal Mediów "Człowiek w Zagrożeniu"
In_formacje
29.11 - 3.12.2022
Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu to coroczne wydarzenie kulturalno-społeczne wypełnione prezentacjami filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych i radiowych oraz spotkaniami z twórcami filmowymi, dziennikarzami i reporterami.
Prezentowane filmy i reportaże mówią o problemach stojących przed współczesnym człowiekiem, zarówno w skali globalnej, jak i indywidualnej oraz o sposobach radzenia sobie z nimi, o integracji i konfliktach, o złożoności problemów wynikających ze współistnienia, które poprzez treść i formę prowokują do dyskusji i refleksji, walczą ze stereotypami, z zero-jedynkową oceną, pobudzają do otwarcia się na drugiego człowieka. Organizatorzy starają się uświadamiać, że wielokulturowość i różnorodność świata jest żywą tkanką, w której nic nie jest określone raz na zawsze, lecz nieustannie przekształca się i zmienia, tworzy nowe zależności i konteksty. Zależy im na podejmowaniu prób autentycznego zrozumienia i porozumienia, do podejmowania starań o przełamywanie uprzedzeń, ignorancji albo zwyczajnej obojętności.

Organizatorem Festiwalu, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1990 roku, jest Muzeum Kinematografii w Łodzi. Każdego roku prezentowanych jest około 100 filmów i reportaży. Miejsca projekcji i spotkań to, wpisujące się w przemysłową historię Łodzi, miejskie instytucje kultury (Muzeum Kinematografii i Fabryka Sztuki), których siedzibą są dawne fabrykanckie pałace i fabryki. Festiwal ma również swoją odsłonę online.

Program: www.czlowiekwzagrozeniu.pl
In_formacje
29.11 - 3.12.2022
inne z kategorii
zamknij