ART_IN
Konkurs na Rezydenta Art_In | FAQ
In_formacje
Wszystkie pytania możecie wysyłać tutaj:
Zebraliśmy najczęściej zadawane przez Was pytania dot. konkursu na Rezydentów Art_In, odpowiedzieliśmy na nie i teraz udostępniamy je wszystkim! Mamy nadzieję, że rozwieją Wasze wątpliwości i zmotywują do działania - zamiast odkładania wysłania wniosku w ostatnim momencie :)
1. Czy wniosek mogę złożyć przed 30 czerwca?
Tak! Liczymy na to :)

2. Czy przystępując do konkursu mogę/muszę mieć już założoną firmę?
Nie, to jest jest wymogiem, ale posiadanie pomysłu na biznes już tak :) W konkursie mogą brać udział, które dopiero planują założenie działalności oraz takie, które prowadzą już firmę, ale nie dłużej niż trzy lata w momencie składania wniosku.

3. Z ilu etapów składa się konkurs?
Konkurs składa się z dwóch etapów.

I etap
polega na wysłaniu do nas formularza online, w którym krótko opowiadacie o sobie i swoim pomyśle na biznes. Nie jest to standardowa ankieta konkursowa. Chcielibyśmy, aby zawarte w nim pytania pomogły Ci usystematyzować i doprecyzować zakres Twoich umiejętności, dotychczasowych osiągnięć oraz wiedzy, które mogą być przydatne w założeniu i prowadzeniu własnej firmy. Liczymy na to, że wskażesz nam, co z Twojej perspektywy jest najważniejsze w Twoim biznesie i na ile jesteś przygotowany/na do podjęcia tego wyzwania tu i teraz.

II etap
to rozmowa z zespołem Art_Inkubatora, na którą możesz przygotować prezentację o swoich usługach i zrealizowanych zleceniach oraz pokazać nam swoje produkty lub ich prototypy. Podczas rozmowy zadajemy kilka pytań, które mogą pojawić się po przeczytaniu Twojego wniosku.

4. Czy złożenie wniosku w końcówce konkursu oznacza, że może już nie być wolnych biur/pracowni/galerii?
Tak. Podczas drugiego etapu rozmawiamy o proponowanym przez nas wsparciu oraz o tym, która z dwóch możliwych opcji jest dla Ciebie najbardziej interesująca: Rezydent ze swoim stałym miejscem na Tymienieckiego 3 czy Rezydent Wirtualny. Może zdarzyć się tak, że osoby, które złożyły wniosek wcześniej, wykorzystają całą dostępną pulę biur/pracowni/galerii. Spotkania z kandydatami odbywają przez cały okres trwania konkursu.

5. Co oznacza bycie Rezydentem Wirtualnym?
Rezydent Wirtualny to firma, która nie posiada swojego biura/pracowni/galerii, ale może korzystać ze wszystkich przestrzeni dodatkowych (sala spotkań biznesowych, sale konferencyjne, foto atelier, itd., które wymienione są w dokumentach konkursowych) oraz ze wsparcia miękkiego (księgowe, prawne, merytoryczne).

6. Czy udział w programie dotacyjnym wyklucza mnie z możliwości udziału w konkursie Art_Inkubatora?
Nie, można połączyć jedno i drugie, co oczywiście polecamy. Jeżeli terminy wybranego programu dotacyjnego nie spinają się czasowo z naszym konkursem to możliwość otrzymania wsparcia finansowego na start jest ważniejsza od naszego wsparcia. Nasz konkurs ogłaszamy mniej więcej raz na dwa lata, możesz wystartować w następnym.

7. Czy w ramach wsparcia Art_Inkubatora dostanę dofinansowanie pieniężne?
Nie.

8. Jakie wymogi trzeba spełnić, żeby móc podpisać umowę o wsparcie?
Po drugim etapie konkursu możemy zaproponować podpisanie umowy o wsparcie. Trzeba spełnić dwa warunki, żeby móc zostać Rezydentem Art_Inkubatora: trzeba założyć działalność gospodarczą w okresie dwóch miesięcy od otrzymania od nas propozycji współpracy oraz przenieść jej adres na Tymienieckiego 3, czyli do naszej siedziby.
In_formacje
Wszystkie pytania możecie wysyłać tutaj:
inne z kategorii
NIEWINNI
klubokawiarnia na Tymienieckiego 3
Cień pofabrycznych budynków, podpłomyki i... wino! NieWinni to jedna z najfajniejszych klubokawiarni w Łodzi i nie boimy się mówić o tym głośno. Jeśli zabraknie dla Was miejsca przy Piotrkowskiej, wiecie, gdzie się kierować :)
zamknij