ART_IN
LDZ BIFOR // SKiCKi-SKiUK
In_formacje
_data: 10 lipca 2019
_godzina: 20:00
_miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
wstęp wolny
LDZ BIFOR, czyli w tym roku gramy jeden raz, w środę, przed pierwszym czwartkiem. TYM CZWARTKIEM, czyli LDZ ALTERNATYWĄ! SKICKI-SKIUK to nie projekt jazzowy, to zespół. Nie lubią porównań z innymi muzykami, chyba że do wyimaginowanego wyniku współpracy Wayne’a Shortera z Led Zeppelin. Albo do Franka Zappy. Sami postrzegają się jako Power Rangers, bo spotykając się razem transformują się w niepowstrzymywalnego jazzowego Megazorda… Mają nie tylko talent i umiejętności, które pozwoliły im na zdobycie uznania i nagród na festiwalach i konkursach, ale też niespotykaną, totalnie zespołową energię, którą generują na scenie. Energię, która zdecydowanie ich wyróżnia, za którą kocha ich publiczność.
Prawdopodobnie to dlatego po zdobyciu Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą Leszek Możdżer zaprosił właśnie ich do nagrania debiutanckiego albumu CHRARUMIMIA (wydanego w czerwcu 2018r.) łączącego elementy jazzu, bluesa i rocka.

Kilka faktów o SKICKI-SKIUK:
• 75% członków zespołu marzyło w dzieciństwie o zostaniu gwiazdą rocka, 25% gwiazdą jazzu.
• 90% kompozycji stanowi rezultat pracy zespołowej.
• 100% kocha występować na żywo. Razem.

Podczas swojego istnienia zdobyli kilka nagród - Grand Prix School&Jazz Festival, II miejsce na Blue Note Poznan Competition, III miejsce na Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest, ale po zdobyciu nobilitującego Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą postanowili zakończyć etap zgłaszania się na konkursy, skoncentrować się na nagraniu płyty i zacząć koncertować. Grali w bardzo różnych miejscach: od jazzowych klubów do filharmonii, ale najciekawszym jak dotąd wyzwaniem był występ w ramach Nocy Jazzu zorganizowanej przez Jazz Forum na jednym z największych wydarzeń muzycznych w Europe - Woodstock Festival 2017. Reakcja liczonej w tysiącach woodstockowej publiczność potwierdziła, że jazz w wydaniu SKICKI-SKIUK jest nie tylko muzyką dla koneserów gatunku.

Członkowie zespołu:
Darek RubinowSKI - saksofon
Jakub MizeraCKI - gitara
Jakub MiarczyńSKI - perkusja
Roman ChraniUK - kontrabas
In_formacje
_data: 10 lipca 2019
_godzina: 20:00
_miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
wstęp wolny
inne z kategorii
zamknij