ART_IN
Muzeum MiejscABC
B_07
ZWIEDZANIE
Budynek _B

otwarte:
cały tydzień 10.00-20.00
oraz w trakcie festiwali w A_I

wstęp wolny

dostępne dla niepełnosprawnych
wszystkie treści w j. polskim i angielskim

Zobacz wirtualnie Muzeum MiejscABC

Czasem głęboko pod podłogą, innym razem zamurowane w ścianach. W trakcie remontu robotnicy natknęli się na ślady i przedmioty wskazujące na dawną funkcję zrewitalizowanych budynków. Od najstarszych, pamiętających imperium Romanowów, po instrukcję prania bawełny z czasów PRL.

Wszystkie odnalezione artefakty zostały pieczołowicie zebrane i przechowane na czas trwania remontu a następnie udostępnione dla szerszej publiczności w Muzeum MiejscABC. Na niewielkiej przestrzeni udało się przygotować wystawę pokazującą historię budynków _A, _B i _C w których obecnie znajduje się Art_Inkubator w Fabryce Sztuki.

Oprócz śladów pozostawionych przez poprzednich lokatorów fabryk w Muzeum znalazła się duża interaktywna mapa imperium Scheiblera prezentująca najważniejsze wydarzenia jakie działy się tu od czasu powstania pierwszego budynku. Historyczne fakty zaprezentowane są na oddzielnych fiszkach w formie charakterystycznych metek z czasów Uniontexu. Do każdej metki przywiązana jest nitka prowadząca do punktu na mapie, w którym działo się dane wydarzenie. Zwiedzający mogą więc dojść... po nitce do miejsca i własnoręcznie sprawdzić co, gdzie i kiedy się działo.

Specjalnie dla Fabryki Sztuki powstał też krótki dokumentalny film prezentujący historię rozwoju fabryk w których obecnie znajduje się Art_Inkubator. Na filmie można zobaczyć zarówno archiwalne zdjęcia budynków jak i posłuchać fascynującej historii o tym jak niszczejące fabryki odnowili i zasiedlili artyści, animatorzy kultury i kreatywni przedsiębiorcy.

Koncepcja i opracownie Muzeum MiejscABC: ThisWayDesign

ZWIEDZANIE
Budynek _B

otwarte:
cały tydzień 10.00-20.00
oraz w trakcie festiwali w A_I

wstęp wolny

dostępne dla niepełnosprawnych
wszystkie treści w j. polskim i angielskim

Zobacz wirtualnie Muzeum MiejscABC
inne z kategorii
zamknij