ART_IN
Teatr CHOREA
ul. Tymienieckiego 3

Teatr CHOREA to prężna grupa artystów, performerów, muzyków, tancerzy i aktorów.

W początkach pracy twórczej, prowadząc badania nad źródłami tańca i muzyki, eksplorowała kulturę Antyku. Obecnie zespół koncentruje się na problematyce i kondycji współczesnego człowieka, inspirując się wielkimi reformatorami teatru: Grotowskim, Wyspiańskim, Kantorem czy wielkimi myślicielami i artystami: Wittgensteinem, Herbertem. Zespół stworzył oryginalną metodę pracy, łączącą nowatorskie techniki ruchu i tańca, nowoczesną muzykę oraz współczesny materiał literacki według idei antycznej trójjedni. Teatr nie zapomina o inspiracjach tradycją: sięga do muzyki Bałkanów, Orientu, literatury i języków starożytnych.

Od 2011 roku zespół mocno koncentruje się na pracy w wykluczonych przestrzeniach Łodzi. Realizuje projekty mające na celu odkrywanie talentów ludzkich i kreatywnych potencjałów w ukrytych/ nieodkrytych obszarach miasta, co silnie umieszcza aktywność i ideologię CHOREI w kontekście społecznym.

Zespół zrealizował kilkanaście spektakli, w tym międzynarodowych, w koprodukcji z Earthfall (Wielka Brytania), grupą Rosanna Gamson/ World Wide (USA), z tancerzem butoh Kanem Katsurą (Japonia), z choreaografem Robertem Haydenem. Oprócz pracy z doświadczonymi i uznanymi artystami CHOREA pracuje również z amatorami, ludźmi poszukującymi i aktywnymi.

Od 2010 roku Chorea organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatralny RETRO/PER/SPEKTYWY. W Fabryce Sztuki w Łodzi, której jest współtwórcą, koordynuje działalność teatralną i edukacyjną.
zamknij