ART_IN
Wystawa Tartaruga Studio
Pierwsza wystawa indywidualna Tartaruga Studio w Instytucie Dizajnu w Kielcach! Wystawę będzie można zobaczyć w przestrzeni ID od 16 listopada 2018. W ramach wydarzenia zapraszamy na spotkanie autorskie z założycielkami Studia Tartaruga: Wiktorią Podolec i Jadzią Lenart, które odbędzie się 16.11. o godz.18:00 w czytelni Instytutu. Dziewczyny opowiedzą o tym jak wygląda ich praca na co dzień oraz jak w dzisiejszych czasach prowadzić biznes oparty na pracy rzemieślniczej.
Tartaruga to pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek, miłośniczek rzemiosła i pięknego wzornictwa. Tworzymy współczesne kilimy i makatki, bo według nas tkanina jest niezastąpioną częścią każdego wnętrza. Projektujemy w duchu slow design. Każdy produkt jest wykonywany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Wszystkie materiały, których używamy zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony lub pochodzą z recyklingu; przędze farbujemy nieszkodliwymi barwnikami i staramy się ograniczać odpady poprodukcyjne. Nasze tkaniny powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników.

Dwa procent dochodu ze sprzedaży każdego produktu przekazujemy fundacji Refugee.pl działającej na rzecz zapobiegania rasizmowi oraz budowania otwartego i obywatelskiego społeczeństwa.

Tartaruga znaczy "żółw". Żółw jest powolny, ale za to długowieczny i wyjątkowy. Dokładnie taki jak nasze tkaniny.

---
W Kielcach Tartaruga zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję kilimów The Suns.

Kilimy z kolekcji The Suns wykonane są z surowej wełny owczej, farbowanej tylko i wyłącznie naturalnymi barwnikami takimi jak liście brzozy, korzeń marzanny, orzech włoski czy pestki avocado. Często mają one tendencję do płowienia lub zmieniania swojego odcienia wraz z upływem czasu. Dzięki temu kilim może powoli dojrzewać razem ze swoim właścicielem i towarzyszyć mu przez całe życie.

Każdy wzór wykonywany jest tylko raz i nie zostanie nigdy powtórzony. Łączy je jednak jedna cecha: wszystkie mają swoje własne słońce. Duże, małe, żółte lub niebieskie – każde z nich ma przypominać o tych najważniejszych chwilach czy ukochanych osobach, które chcielibyśmy zatrzymać w pamięci na zawsze.

Ekspozycja będzie czynna do 02 lutego 2019 r.

Więcej info:
http://tartarugastudio.pl/
https://www.facebook.com/tartaruga.studio
inne z kategorii
Archizo z nowymi projektami
Spodziewajcie się wielu ekscytujących newsów od Archizo. Pierwszy - w urodzinowym wydaniu Label Magazine przeczytacie super tekst o edukacyjnym aspekcie klocków architektonicznych! Drugi - nowy projekt Archizo, słuchowisko architektoniczne dla dzieci pt. „Archi-podróże po Notre Dame de Paris murze”, otrzymało patronat Ambasady Francji Ambassade de France en Pologne! Wszystko dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trzeci - cierpliwości :)
Wszyscy Rezydenci Art_Inkubatora
Ostatni nabór na Rezydentów Art_Inkubatora zakończył się pełnym sukcesem! Jeśli szukacie do współpracy firm z branży kreatywnej - projektantów: wnętrz, grafiki, gier, mody; filmowców; fotografów; architektów; rzemieślników - pukajcie do drzwi naszych Rezydentów!

Sprawdźcie, kto stał się częścią naszej inkubatorowej społeczności → https://tiny.pl/ttcqv. P O L E C A M Y!
must have 2020
dla Rezydentów Art_In
Na te wyniki czekamy tak samo jak na Oscary! W tym roku znakiem jakości #musthave Lodz Design Festival wyróżniło 75. projektantów i producentów, wśród nich są obecni i poprzedni Rezydenci Art_In: MIOOU, ARCHIZO, TARTARUGA. Gratulacje!

Sprawdźcie, które produkty zostały wyróżnione! Wszystkie zobaczymy we wrześniu na Tymienieckiego 3.
Rezydenci Art_In
w katalogu łódzkiego sektora kreatywnego
Przeglądamy katalog produktów i usług łódzkiego sektora kreatywnego. Wśród wyróżnionych są obecni i byli rezydenci Art_In: studio Tartaruga, Aleksandra Richert, Blanka Biernat, Un'common, I LIKE ART, Khategat, 366 Concept - Retro Furniture, maya.mi, Tu architekci, PLN Design - Inspirująco o wzornictwie, wnętrzach i architekturze. Gratulujemy!
zamknij