NEWSLETTER_AI
OBECNI REZYDENCI
POPRZEDNI REZYDENCI
 
WEE
pracownia sztuki wizualnej
Jesteśmy artystami z natury, architektami z wykształcenia i królikami skądś jeszcze. Robimy to co się nam podoba, nie oglądamy się za siebie i palimy mosty.
 
Tu architeci
pracownia projektowa
W naszej pracowni wierzymy w słowa architekta Franka Gehryego "Architektura powinna mówić o czasie i miejscu, w którym jest tworzona", dlatego staramy się tworzyć architekturę, która nie jest oderwana od otoczenia, a przy tym słuchamy potrzeb inwestora. Tworząc budynki, czy też wnętrza staramy się znaleźć zloty środek między funkcją, bryłą i estetyką, tak by wynik naszej pracy był satysfakcjonujący dla wszystkich stron.
 
theQ STUDIO
opowiadanie obrazem / elearning / video / grafika
theQ studio to grupa ludzi, która od ponad 5 lat realizuje projekty interaktywne i tansmedialne. Używamy obrazów statycznych (fotografia i grafika) oraz ruchomych (video), aby opowiadać w czytelny i prosty sposób o nawet najbardziej skomplikowanych tematach np. obiekty rekurencyjne w hierarchii arytmetycznej.
 
TEKTURA
KAWA & BISTRO
kawa | śniadania | brunch | lunch | smoothie | drinki | napoje | koktajle

imprezy okolicznościowe | koncerty | wydarzenia artystyczne | wydarzenia korporacyjne | warsztaty | szkolenia | spotkania biznesowe | imprezy firmowe | sesje zdjęciowe
 
PLAN B
urbanistyka, architektura, analityka przestrzenna
Studio Analiz Przestrzennych Plan B specjalizuje się w projektowaniu różnorodnych rozwiązań z zakresu gospodarki przestrzennej. Tworzymy m.in. systemy map elektronicznych, analizy geo-marketingowe, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i projekty architektoniczne.
 
OSTROŚĆ
obrazki: statyczne i ruchome
Doświadczenie zdobywaliśmy tworząc animacje i teledyski. Zleceniami zajmujemy się kompleksowo: od wstępnej koncepcji przez scenariusz i reżyserię po postprodukcję. Studio Ostrość to również komiks i ilustracja.
Tworzymy też logotypy i identyfikację wizualną.
 
NO H8
bardziej społeczność niż concept store
NO H8 to bardziej społeczność niż zwykły concept store. Marka powstała z pasji do projektowania i chęci komentowania rzeczywistości kreowanej przez media.
 
my precious
delikatna, dyskretna, minimalistyczna biżuteria
my precius to więcej niż biżuteria, my precious to nastrój. Dla mnie, dla Ciebie, dla nas.
 
MISDESIGN
kobiece fair trade w torebce!
Fuzja architektury, kobiecego wyczucia stylu, życiowej pasji i miłości – na tak solidnych filarach zasadza się marka MisDesign, specjalizująca się w unikatowych, skórzanych torebkach, będących nie lada gratką dla miłośniczek wysublimowanej prostoty. MisDesign stawia na limitowane serie i personalizację projektów wedle oczekiwań Klientek. Dla tych, którzy chcą wybierać świadomie, cenią lokalne przedsięwzięcia i pracę rąk ludzkich.
 
MAYA.MI
unikalne dodatki
MAYA.MI powstało w 2014 roku i jest odpowiedzią na potrzebę połączenia funkcjonalności z wygodą i wyjątkowym wzornictwem, w życiu aktywnych i zadowolonych z siebie osób. Dzielimy się nie tylko naszymi pomysłami na przełamanie monotonii w modzie, ale także pozytywną energią, która dzięki naszym klientom powraca do nas i zostaje wcielona w kolejne projekty.
 
Malis dsign
wzornictwo przemysłowe | komunikacja wizualna
Marka założona przez młodego projektanta Jana Matysika. Jan otrzymał licencjat na wydziale wzornictwa przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, a następnie kontynuował naukę na ASP w Łodzi - jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Malis dsign zajmuje się przede wszystkim wzornictwem przemysłowym, architekturą wnętrz, komunikacją wizualną, projektowaniem graficznym oraz grafiką użytową, ale również tworzeniem scenografii oraz stron internetowych.
 
LE LAPIN
ekskluzywne ekokocyki dla dzieci
Kocyki łączące całkowitą naturalność i ekologię z elegancją i luksusem nawiązującym do jakości materiałów i niepowtarzalnego designu. Kocyki są wykonywane z połączenia materiałów niewystępujących w Polsce: kaszmiru z bawełną organiczną.
 
KHATEGAT
pracownia projektowania ubioru

"Z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu, tak głosi ludowe porzekadło. Jako Khategat zadajemy kłam temu twierdzeniu, budując markę odzieżową opartą na rodzinnej współpracy. Nasze zgrane trio, tworzy unikatowe projekty skierowane do odbiorców poszukujących wyjątkowego designu.

 
I LIKE ART
agencja kreatywna
I LIKE ART to agencja kreatywna, którą tworzy zespół młodych i ambitnych twórców od wielu lat związanych ze światem sztuki, fotografii i designu. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm i osób prywatnych, włączając w to fotografię, projektowanie graficzne, przygotowanie projektów do internetu czy druku. W I LIKE ART sztuka to nie tylko nasz zawód, ale i pasja, dzięki czemu potrafimy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.
 
GRAPHITE
usługi projektowe z zakresu architektury, projektowania wnętrzi grafiki 3D
Jesteśmy wyspecjalizowanym studiem świadczącym usługi projektowe, graficzne oraz marketingowe z zakresu architektury i aranżacji wnętrz. Prowadzimy kompleksową obsługę projektową, począwszy od pozyskania decyzji o warunkach zabudowy, poprzez koncepcje, projekty budowlano-wykonawcze, aż po uzyskanie pozwolenia na budowę.
 
GRA-FIKA
sitordrukowe retro-plakaty z modernistyczna architekturą, i nie tylko
Seria retro plakatów z architekturą lat 60. i 70. nawiązuje w stylistyce i technice wykonania do autentycznych plakatów z tamtego okresu. Plakaty drukowane są szlachetną techniką sitodruku w kilku kolorach, w limitowanych seriach, na grubym matowym kartonie. Każdy plakat jest numerowany i sygnowany.
 
FOREMKA
scenografia, kostiumy, warsztaty, odlewy gipsowe
Pracownia Foremka zajmuje się transformowaniem pomysłów i wytworów wyobraźni w przedmioty materialne. Tworzymy kostiumy, elementy scenograficzne i odlewy gipsowe.
 
EXFORMERS
realizacja teledysków
Przedmiotem działalności firmy Exformers jest profesjonalna produkcja teledysków muzycznych i filmów promocyjnych na zlecenie niezależnych artystów i wytwórni płytowych. Oferta obejmuje kompleksową realizację wideo - od scenariusza, przez produkcję filmową, aż po procesy
postprodukcji.
 
Enachey Film
produkcja filmowa
Opowiadaniu obrazem poświęciliśmy nasze życie. Z życia wiemy, że warto robić to co się kocha. Kochamy ruchome obrazki, dlatego zajmujemy się robieniem filmów. Enachey Film oferuje pełny zakres profesjonalnej realizacji audiowizualnej, od początku do samego końca. Koncentrujemy się na formach reklamowych, ale chętnie tworzymy filmy krótkometrażowe oraz teledyski. Jesteśmy otwarci na ludzi i nowe wyzwania. Enachey Film podchodzi inaczej do szeroko pojętych standardów realizacji form filmowych, robi filmy inaczej.
 
CONVERSACJA
copywriting efektywnościowy oraz optymalizacja konwersji kampanii e-marketingowych
Optymalizacja konwersji to umiejętne połączenie kreacji i technologii. Niezależnie czym się biznesowo zajmujesz Twoja strona internetowa powinna być tak zaprojektowana, by Internauta, który na nią trafi, wykonał określoną akcję. Może to być zakup, kontakt, polecenie lub identyfikacja z wartościami propagowanymi przez organizację.
 
COME ON INSTITUTE
aktywujemy kreatywność społeczną
Aktywizujemy, integrujemy, kreujemy więzi, poczucie przynależności i potrzebę żywego uczestnictwa w kulturze. Działamy w trzech sektorach: realizacji (filmowej), edukacji i organizacji.
 
BLANKA BIERNAT
spersonalizowana ilustracja i fotografia
Blanka Biernat tworzy ciekawe, niestandardowe ilustracje portretowe. Każda z ilustracji jest niepowtarzalna i może stanowić osobisty prezent - na przykad z okazji ślubu. Blanka wykonuje również personalizowane zaproszenia okolicznościowe i wszelkie inne elementy galanterii papierniczej.
 
BERGERONNETTE
pracownia zabawek, artykułów dekoracyjnych i użytkowych

Bergeronnette to zabawa wzorem i kolorem.

To potrzeba tworzenia i urozmaicania codzienności pięknymi drobiazgami.

To wyselekcjonowane tkaniny i perfekcyjne wykonanie.

To ucieczka od nudy masowej produkcji.

 
BAGABAGA
marka specjalizująca się w biżuterii tekstylnej oraz torbach
BAGABAGA to jedyna w swoim rodzaju biżuteria tekstylna oraz torby. Z dala od głównego nurtu, snobizmu i trendów. Tu rytm wyznacza pasja i zamiłowanie do tradycyjnych technik tekstylnych, zdobień, eksperymentów i zabawy z materiałami. Ważne kryteria to jakość i wygoda, a do tego szczypta ekstrawagancji i kolorystycznej energii.
 
AGATA SERGE PHOTOGRAPHY
fotografia modowa i portretowa / warsztaty fotograficzne
Agata Serge - autodydaktyk, fotografka edytorialowa, modowa, portrecistka. Najwiekszą siłą jej prac wcale nie jest idealny moment uchwycenia kadru, a przenikanie przez subiektywne piękno ludzkiej natury w każdym z wykonanych ujęć.
 
ALEKSANDRA RICHERT
Sztuka Tkaniny
Aleksandra Richert tworzy unikatowe obiekty tekstylne, w szczególności zaś produkty do wnętrz – nowoczesne, trójwymiarowe, interaktywne, pełne wrażeń optycznych, intrygujące i inspirujące, a także te typowo dekoracyjne. W repertuarze pracowni znajdują się: dywany z fakturą, poduszki niczym płaskorzeźby, obiekty artystyczne na ścianę, tkaniny drukowane, abażury lamp, niebanalne wypoczynkowe formy przestrzenne, miękkie meble takie jak pufy, siedziska.
 
550° STUDIO
pracownia szkła
550 stopni STUDIO to kreatywna pracownia szkła kształtowanego w płomieniu palnika.

Działalność pierwszej w Łodzi tego typu pracowni skupia się na tworzeniu nowoczesnej biżuterii, neonowych obiektów świetlnych oraz prowadzeniu warsztatów przy użyciu palnika.
 
JO SAYS HI
studio kreacji wizualnej

Jesteśmy Kreatorami myśli poprzez ich wizualizację. Wydobywamy obrazy oraz kształty z wizji tkwiących w głowach naszych klientów. Tworzymy materiały reklamowe, ilustracje, infografiki, modele 3d, logotypy i pełne identyfikacje wizualne. Ożywiamy również to, co z pozoru nieruchome w kolorowych animacjach.

 
YATTA ARCHITEKCI
Pracownia Architrektoniczna

YATTA ARCHITEKCI jest pracownią architektoniczną, której oferta obejmuje projekty budynków oraz ich wnętrz: mieszkalnych, usługowych, handlowych oraz przemysłowych. Zajmujemy się również marketingiem nieruchomości. Badamy możliwości zabudowy działki. Przygotowujemy wizualizacje i animacje przyszłej zabudowy. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, zapewniając najwyższy poziom usług.

 
RSMEDIA
agencja medialna
Piszemy i redagujemy treści różne. Robimy zdjęcia dla siebie i na zlecenie. Wydajemy magazyn LIFE IN. Łódzkie (jedyny taki w Łodzi) i dwa serwisy www.lifein.pl i www.lodzkibiznes.pl. Tworzymy koncepcje, projekty redakcyjne i graficzne magazynów branżowych oraz serwisów on-line. Kreujemy i realizujemy koncepcje promocyjne, tworzymy angażujące treści i budujemy pozytywne relacje. Z dobrymi efektami realizujemy ciekawe eventy. Pomagamy w nawiązywaniu kontaktów z „very important persons” i w realizacji rzeczy trudnych.
 
Idea Centrum (KLIENTOCENTRYCZNI)
Design thinking / Service design Studio
Wspiera marki w rozwiazywaniu problemów, projektowaniu nowych lub udoskonalaniu już istniejących produktów i usług oraz pomaga organizacjom w wewnętrznej transformacji.
 
CIĘŻKO ZMAZAĆ
studio tatuażu i studio projektowe
Sztuka tatuażu plus autorskie studio projektowe. Miejsce prawdziwie kreatywne. Sztuka dla ciała i umysłu, do oglądania i dotykania. Dla dobrego samopoczucia, dla piękna, które staram się tworzyć.
 
Afterburn
gry wideo / instalacje

Kochamy gry. Kochamy robić gry. Zajmujemy się tworzeniem małych prototypów, instalacji multimedialnych, interaktywnych miniatur. Lubimy współpracować z innymi kreatywnymi ludźmi - jeśli jesteś zainteresowany, daj nam znać!

 
Yokai Games
robimy gry

Firma Yokai Games zajmuje się tworzeniem gier. W chwili obecnej produkujemy gry na urządzenia mobilne, ale planujemy w niedługim czasie tworzyć także gry komputerowe. W naszych grach stawiamy na oryginalność i poczucie humoru.

 
Pani od polskiego
korekta | redakcja | copywriting

Pani od polskiego dobrze pisze. Jej codzienna praca to korekta i redakcja tekstów, copywriting, content marketing, prowadzenie komunikacji firm, instytucji i osób w mediach społecznościowych i wszystko to, co związane z pisaniem, czytaniem i mówieniem. Tu powstają teksty, które zapadają w pamięć.

 
Warto
studio projektowe

Warto to studio projektowe specjalizujące się w projektowaniu graficznym plakatów, identyfikacji oraz przestrzeni wystawienniczych. Własne kolekcje plakatów to wypadkowa obserwacji otoczenia z możliwościami technik drukarskich, a propozycje wystaw łączą ciekawe tematy z edukacją. Projektujemy i edukujemy. Bo warto.

 
Un’common
meble & design
Un’common to młoda, polska marka projektująca meble i akcesoria z użyciem marmuru i stali. Inspirują nas proste i harmonijne formy, ale lubimy też nieoczywiste połączenia i kontrastujące, geometryczne wzory. Naszą pasją jest kamień. Dzięki jego naturalnej strukturze i wykorzystywanym przez nas technologiom, tworzymy blaty naszych mebli jak kamienne obrazy, z których każdy jest trochę inny.
 
Tartaruga
pracownia tkacka

Tartaruga to pracownia tkacka, która powstała z wyjątkowej pasji; miłości do rzemiosła i pięknego wzornictwa. Tworzymy współczesne kilimy i makatki, bo według nas tkanina jest niezastąpioną częścią każdego wnętrza. Projektujemy w duchu slow design. Każda tkanina jest robiona ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Wszystkie materiały, których używamy zostały wyprodukowane w sposób zrównoważony lub pochodzą z recyklingu. Tartaruga znaczy "żółw". Żółw jest powolny, ale za to długowieczny i wyjątkowy. Dokładnie taki jak nasze tkaniny.

 
Quantum Games
wydawnictwo gier planszowych

Quantum Games to polskie wydawnictwo gier planszowych z Łodzi, założone w listopadzie 2016 roku, którego pierwszym projektem jest kulinarna gra TOP Kitchen. Powstała ona dzięki finansowaniu społecznościowemu i wsparciu pomysłu kwotą ponad 40 000 zł. Prace nad kolejnymi projektami już trwają - m.in. fantastyczna gra karciana czy gra edukacyjna dla Łódzkiego Detalu.

 
PLN Design Group
agencja PR & magazyn online

PLN Design Group powstało w wyniku połączenia naszej pasji i doświadczenia zawodowego. Zawodowo jesteśmy związani z branżą PR i takie usługi świadczymy w ramach prowadzonych działań dla Klientów z branży wnętrzarskiej i budowlanej. Do usług realizowanych przez nasz zespół należy m.in. organizacja warsztatów dla architektów oraz projektantów, przygotowanie premiery produktu oraz budowanie wizerunku kładąc szczególny nacisk na strategię komunikacji. Natomiast z naszej pasji zrodził się magazyn onlline PLNDesign.pl, który jako jedyny w Polsce w 100 poświęcony jest polskiemu wzornictwu, wnętrzom oraz architekturze. W każdy wtorek możecie usłyszeć newsy PLN Design na antenie RMF Classic!

 
perfect black
wizualizacja architektury i projektowanie graficzne
Krótki opis: Sprawiamy, że rzeczywistość może zaistnieć, zanim jeszcze faktycznie powstanie. Skupiamy się na wizualizacjach architektonicznych wnętrz i budynków a także produktu. Eksplorujemy tematy rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości na potrzeby architektury, prezentacji produktu i nie tylko. Projektujemy też klasyczne, graficzne formy dwuwymiarowe.
 
Oświecony
warsztaty fotografii

Nazywam się Oświecony i pomagam ludziom robić lepsze zdjęcia. W oparciu o autorski program wykładów i zestawów ćwiczeń, zastanowimy się jak budować obrazy fotograficzne: jak korzystać z koloru, a kiedy lepiej z niego zrezygnować, kiedy używać pojedynczego zdjęcia, a kiedy ważne jest by pomagać sobie całą serią, czy to zawsze źle kiedy zdjęcie jest nieostre a kiedy potraktować to jako środek wyrazu. A na ostatek skonstruujemy cykl fotograficzny. Fotografia przemówi różnymi językami, dając szanse na rozwój wyobraźni fotografującego. Bo zdjęcia robisz głową, nie aparatem.

 
Mikołaj Zacharow
fotografia reportażowa / sesje na zlecenie
Od blisko 10 lat zawodowo zajmuje się fotografią. W swojej karierze pracował dla dwóch agencji fotograficznych (z REPORTERTEM współpracuje do dziś), dla Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, przygotowywał relacje z wernisaży galerii Atlas Sztuki, fotografował dla Świata Architektury, a także relacjonował wiele ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali, eventów, warsztatów, kongresów.
 
Architekt - Michał Borowski
architekt

"Less is more" - to coraz bardziej aktualne hasło w coraz bardziej krzyczącym Świecie. Przyświeca ono w mojej pracy, oraz w moim życiu. W projektowaniu staram się znaleźć najprostsze i najczystsze rozwiązania dla budynków mieszkalnych, przemysłowych, oraz wnętrz, nie zapominając o potrzebach i oczekiwaniach klientów. Poza tym cytując mojego idola Alvara Aalto - "Ja nie piszę, ja buduję" - wolę więc żeby moje prace przemawiały same za siebie.

 
HELLO PETS
akcesoria dla zwierząt

HELLO PETS to polska marka akcesoriów dla zwierząt stworzona dla osób ceniących dobrze zaprojektowane, niebanalne przedmioty. Produkty dla psów i kotów są elementem wystroju wnętrz dlatego legowiska oraz miski HELLO PETS podążają za aktualnym wzornictwem. Inspirują nas również zwierzęta i ich upodobania. Szukamy ciekawych rozwiązań, dbamy o detale i najwyższą jakość wykonania z myślą o komforcie pupili. Wszystkie produkty w całości produkujemy w Polsce.

 
Dziane
studio dziewiarskie

Praca studia oparta jest na ręcznych maszynach dziewiarskich. Kolory, oryginalne wzory, nietypowe formy, wszystko żeby pokazać, że dzianie jest fajne i nowoczesne i nie musi ograniczać się tylko do zimowych dni. W ofercie studia będą dostępne ubrania i akcesoria z możliwością ich personalizacji - wybierając swoje ulubione kolory oraz wzory, każdy będzie mógł dostać wyjątkowy produkt.

 
BUFFALO Architektura
projektowanie wnętrz

BUFFALO ARCHITEKTURA to autorska pracownia architekt Ady Szczecińskiej, specjalizująca się w projektowaniu wnętrz oraz elementów wyposażenia. Tworzymy przestrzenie prywatne i komercyjne, zapewniając kompleksową obsługę od koncepcji do realizacji. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, szukając optymalnych rozwiązań łączących funkcjonalność i estetykę.

 
soho creative
agencja brandingowa | projektowanie opakowań | konsulting strategiczny
Jesteśmy agencją projektowo-doradczą. Tworzymy marki z charakterem i historią, zdolne do wyróżnienia się w zatłoczonym krajobrazie rynkowym, których skuteczna strategia, komunikacja i precyzyjny design na równych prawach kształtują wizerunek jednoczący serca i umysły.
 
366CONCEPT
Design & Lifestyle
366Concept Design & Lifestyle to ponadczasowy design w nowoczesnej formie. Wskrzeszamy ikonę wzornictwa PRL – fotel 366 proj. J. Chierowskiego. Wierzymy, że dobry design się nie starzeje. Zobacz nasze meble retro w nowoczesnych kolekcjach: Happy Hipster, Koneser, Loft czy Lovely Lady i wybierz tę, która jest dla Ciebie.

FABRYKA SZTUKI W ŁODZI

Tymienieckiego 3

90-365 Łódź, Polska

tel + 48 42 207 35 70

fax + 48 42 207 35 70

e-mail: art_in@fabrykasztuki.org


Dyrektor Naczelny Fabryki Sztuki

Maciej Trzebeński